- Znížená cena
NLB-RH+T-IQRF Snímač relatívnej vlhkosti (RH) a teploty (T)
Kombinovaný priestorový snímač kvality vnútorného vzduchu NLB-RH+T-IQRF na sledovanie kvality vzduchu v interiéri a pre riadenie ventilačných a rekuperačných systémov podľa aktuálnej úrovne znečistenia vzduchu. Umiestnenie: triedy, učebne, kancelárie, čakárne, ambulancie, lekárne, ubytovacie zariadenia, detské izby, spálne, obývacie izby, reštaurácie, kuchyne, fitnesscentrá, toalety, šatne, komerčné objekty, obchodné centrá a pod.
- monitoruje relatívnu vlhkosť a teplotu
- rozsah merania: 0 - 100%, 0 – 50°C
- LED indikácia stavu batérií
- napájanie: batérie 2 ks AA
- komunikácia IQFR
- rozmery: 90 x 80 x 31 mm
Výstupy kompatibilné s väčšinou vetracích a rekuperačných systémov
Výstupy zo snímača sú vhodné pre väčšinu ventilačných a rekuperačných systémov a to vďaka napäťovému (spojitému analógovému) výstupu 0–10 V a relé.
Kde sa snímač používa?
Používa sa vo všetkých priestoroch, kde sú prevažujúcim zdrojom znečistenia vnútorného vzduchu ľudia, ktorí sa tam dlhšiu dobu zdržujú.
Konkrétne príklady vhodných priestorov
- triedy a učebne
- kancelárie
- zasadacie miestnosti
- čakárne
- obchodné centrá
- reštaurácie
- detské izby
- obývacie izby
- spálne
- reštaurácie
- kuchyne
- fitnesscentrá
- toalety
- šatne
- komerčné objekty
- obchodné centrá
Kde snímač v miestnosti umiestniť a kde nie?
Najlepšie umiestnenie:
Nevhodné umiestnenie:
- blízko odťahu a prívodu ventilácie
- do rohu
- za nábytok
- blízko okien a dverí
- kde by sa na snímač mohlo priamo dýchať
Platforma IQRF
IQRF je platforma bezdrôtovej komunikácie využívajúca MESH sieť s nízkou spotrebou, nízkou prenosovou rychlosťou, vhodná pre menšie objemy dát, s dosahom v rozmedzí desiatok až stoviek metrov (v špeciálnych prípadoch až niekoľko kilometrov). Vhodné využitie v oblastiach telemetrie, priemyslového riadenia, aizácie budov, miest a pod. Môže byť použitá pri každom elektronickom zaríadení, ktoré vyžaduje bezdrôtový prenos, napr. pre bezdrôtové ovládanie, monitorovanie na diaľku získaných dát alebo pripojenie ďalších zariadení k bezdrôtovej sieti. Implementácia IQRF je veľmi ľahká. Ku komunikácii sú využívané radiofrekvenčné pásma: free ISM 868 MHz, 916 MHz and 433 MHz.
Každý komunikačný modul obsahuje vstavaný operačný systém, ktorý zaisťuje samotnú komunikáciu. Do modulov sú nahrávané DPA pluginy (pre každé zariadenie typu node a koordinátor rôzny plugin). Tieto pluginy poskytujú základnú nadstavbu OS. Ak je potrebné pridať do aplikácie nejaký užívateľský kód, je to možné pomocou Custom DPA handleru, ktorý je programom v jazyku C využívajúcom DPA príkazy a funkcie OS.
Základné pojmy v oblasti IQRF
node - IQRF modul nakonfigurovaný ako uzol siete, ktorý sa môže podieľať na prenose správy k cieľovému node.
koordinátor - IQRF modul nakonfigurovaný ako riadiaci prvok siete, je výstupným bodom z danej siete.
bonding - proces párovania medzi zariadením typu koordinátor a zariadením typu node.
discovery - proces objavenia topologie siete pozostávajúci z nabondovaných node zariadení a koordinátora.
Zaradenie snímača do IQRF siete
K vytvoreniu plne funkčnej siete je nutné urobiť tri základné kroky. Prvým krokom je nastavenie modulu koordinátora a node (snímača) na rovnaké frekvenčné pásmo a rovnaký RF kanál. Druhým je pribondovanie snímača ku koordinátoru. Tretím krokom je vykonanie tzv. discovery na koordinátore. Proces discovery robíme až keď máme všetky prvky siete pribondované a umiestnené na pozíciách, ktoré budú mať behom prevádzky.